Дорогі друзі!
Історія будь-якого села чи міста обов’язково пов’язана з життям та діяльністю його меш - канців, його вихованців.
Щедра деребчинська земля виростила та викохала дуже багатьох знаних людей, які відомі як на теренах нашої України, так і далеко за її межами. Тож нам, по праву, є ким пишатися!
Наші відомі земляки проявили свій талант та залишили помітний слід в політиці та науці, в мистецтві та культурі, в спорті та бізнесі.
Але ці люди потребують щоденної популяризації. Їх імена мають бути завжди на слуху, вони повинні стати прикладом для підростаючого покоління, яке, поринаючи у трансформовані псевдоцінності сучасності, забувають про своє коріння.
Сьогодні я хочу познайомити вас з одним із таких земляків, заслуженим раціоналізатором РСФСР, інженером-механіком, полковником ВМФ, учасником випробування ядерної зброї, двічі орденоносцем і, що найголовніше, надзвичайно чудовою Людиною - Мельниченком Миколою Трохимовичем.
Народився Микола Трохимович в 1931 році в сім'ї сільських вчителів Мельниченків, Трохима Івановича і Євгени Семенівни. Навчався в Деребчинській школі, звідки і отримав путівку в Велике Життя.
Весь свій життєвий шлях він описав в автобіографічній повісті «Еще вчера». Деякі розділи , в яких йдеться про наше село, школу, деребчинських людей, ми розмістили на нашому сайті в категорії "Авторський розділ".
Інші, не менш цікаві розділи його повісті, можете прочитати на сайті, на який вас запрошує особисто Микола Трохимович:
«Дорогие друзья и родственники! Пройдитесь по этой ссылке: возможно там вы сможете встретить себя, чтобы потом побить меня за неправильные действия. Ваш НТ
PS. При закачке файлов понесены значительные потери: нет картинок, нет порядка, часом вместо тире стоит знак"?". Порядок глав надо смотреть по номерам, они почему-то разбросаны и т. д. Но кое-что можно понять.
Избивать меня лучше в письменном виде - там же. Обнимаю и целую - ваш НТ»
http://zhurnal.lib.ru/m/melxnichenko_n_t
Повість написана чудовою літературно мовою, з цікавими філософськими роздумами та ліричними відступами. Читайте, вдумуйтесь, насолоджуйтесь! Це література рідного краю.