val der3 1 квітня - Міжнародний День птахів — Мій Деребчин - моє село

 

  

 

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". Cаме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.


День птахів - це не лише річниця Конвенції, але й час повернення пернатих додому. За традицією, саме в переддень цього свята, в очікуванні пернатих, розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки».
Неоціненну користь приносять птахи людям. Вчені підрахували, що на 1 кв. км птахи знищують не менше 25 кг комах.
До того ж вони досить спритні і діяльні. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників.
Птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів, які часто завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур. Сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.
Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях.
Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетереви) восени та взимку годуються переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких розносяться на значні відстані.
До всього, птахи створюють необхідний ланцюг в ряді живих істот, встановлюють рівновагу у боротьбі за існування у тваринному світі.
Від поведінки людей дуже часто залежить пташина доля. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі пташині види.
Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, - з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.
Тож приваблюйте птахів на свої поля, сади, городи, у міські парки, підгодовуйте взимку, влаштовуйте штучні гнізда, як це роблять учні Деребчинської середньої загальноосвітньої школи!
Дякую вам, діти, за вашу працю, за вашу любов і турботу до наших молодших друзів!